Kayyım bir fotoğraf çekimine 1 milyon TL ödemiş

Aydınlı Grup'un başına getirilen kayyımın yaptığı harcamalar tartışılmaya devam ediliyor. Şimdi de konser sponsorluğu ve fotoğraf çekimi için ödediği milyonlar gündemde.


Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen ve MKE Ankaragücü Spor Kulübü’ne 8 milyon TL’den fazla reklam ödemesi yapmasıyla gündeme gelen kayyımın, 50 bin TL sermayeyle kurulan 20 günlük şirkete şirkete 7 milyon 21 TL açık hava konser sponsorluğu, şirket CEO’sunun kız kardeşine ise fotoğraf çekimi için 1 milyon 50 bin TL ödeme yaptığı ortaya çıktı.

Gülen cemaatine yönelik soruşturma kapsamında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) mallarına el koyduğu Mustafa Şevki Kavurmacı’nın Aydınlı Grup isimli şirketini yöneten kayyımın devlete olan 45 milyon TL’lik vergi borcunu ödememesi nedeniyle, Kavurmacı’nın avukatları konuyu Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) taşımış şirketin zarara uğratıldığını belirtmişti.


Bu iddia sonrası da kayyımın, reklam adı altında o dönem TFF 1. Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Spor Kulübüne 4 milyon 72 bin TL, spor yorumcusu Rıdvan Dilmen’e ait Dilmen Sportif A.Ş’ye de 4 milyon 80 bin TL artı KDV ödeme yaptığı ortaya çıkmıştı.50 BİN TL’LİK ŞİRKETE 20 GÜNDE 7 MİLYON ÖDEME

ANKA’dan Çağdaş Ulus’un haberine göre, aynı kayyımın 50 bin TL sermaye ile 20 gün önce kurulan Ankara Ticaret Odasına bağlı Saras Organizasyon Danışmanlık Tanıtım Bilişim Reklam A.Ş’ye eylül ve ekim ayları için 7 milyon TL’lik konser ödemesi yaptığı öğrenildi.

Konserde ise Sibel Can, MFÖ, Edis, Funda Arar, Teoman gibi isimler yer aldı. Konser afişinde yer alan Ferhat Göçer’in yerine de Haluk Levent sahne aldı. 50 bin TL sermayeyle 11 Ocak 2019 tarihinde kurulup Şubat ayında açık hava konseri sponsorluğu adı altında kayyımın yönettiği şirketten 7 milyon 21 TL ödeme alan şirketin kayyumun bu şirketi tercih etmesinin sebebi merak konusu oldu.

ŞİRKET CEO’SUNUN KIZ KARDEŞİNE DE 1 MİLYON TL ÖDEME 

Aynı kayyımın, Aydınlı Grup’a TMSF tarafından atanan CEO Ertunç Laçinel’in kız kardeşine ait Medya Teknoloji isimli şirkete de 1 milyon 50 bin TL ödeme yaptığı ortaya çıktı.

2017 yılında üç farklı tarihte kesilen faturalarda fotoğraf çekimi için ödeme yapıldığının yazması dikkat çekti. Bu ödemeden kısa bir süre sonra da hem kayyım heyetinde bulunan hem de Aydınlı Grup da CEO olarak görev yapan Ertunç Laçinel açıklanmayan bir nedenle görevden alındı. Yerine başka bir isim atandı. Atanan yeni CEO da geçtiğimiz günlerde görevden alındı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ