Kaymakamlık binasından atlayarak intihar etti

Hatay’da valilik önünde kendini yakarak intihar eden vatandaşın ardından dün de bir vatandaş Cizre Kaymakamlığından atlayarak intihar etti. Hastaneye kaldırılan 4 çocuk babası vatandaş kurtarılamadı.
Şırnak’ın Cizre ilçesinde Nezir Kılıç (46) isimli vatandaş, Cizre Kaymakamlığı binasının penceresine çıkarak yaşamına son verdi. 4 çocuk babası işitme engelli Kılıç’ın kaymakamlıktan aldığı yardımlarla ailesini geçindirmeye çalıştığı öğrenildi.

VALİLİKTEN “DAHA ÖNCE DE TEŞEBBÜSTE BULUNDU” AÇIKLAMASI

İntiharla ilgili açıklama yapan Şırnak Valiliği, Nezir Kılıç’ın epilepsi hastalığının olduğu ve daha önce de muhtelif zamanlarda 3 defa intihar girişimlerinde bulunduğu ifade edildi. Evli ve 4 çocuk babası Kılıç’a Cizre Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca belli aralıklarla düzenli olarak yardım yapıldığı belirtilen açıklamada yüzde 76 zihinsel ve işitme engelli Nezir Kılıç’ın personelin ikna çabalarına rağmen kaymakamlık binasından atlayarak intihar ettiği bildirildi.


YAPILAN MÜDAHALEYE RAĞMEN KURTARILAMADI

Kılıç’ın kaymakamlık binasının 4. katındaki koridor penceresinde intihar girişiminde bulunduğunun fark edilmesi üzerine Cizre Kaymakamı Davut Sinanoğlu başta olmak üzere oradaki personelin ikna etmek için çaba gösterdiği belirtilen açıklamada, buna rağmen Kılıç’ın kendisini aşağı bıraktığı, kaldırıldığı Cizre Devlet Hastanesinde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadığı ifade edildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ