‘Katarla devam eden uçuşların Kanal İstanbul’la ilgisi mi var?’

Uçuş trafiğini canlı veren flightradar24’den aldığı verileri paylaşan CHP’li Ağbaba, ”Yasak neden Katar’a uygulanmıyor, ayrıcalığın Kanal İstanbul ihaleleriyle ilgisi var mı?” diye sordu.



Koronavirüs önlemleri kapsamında tüm dünya ile beraber Türkiye de yurt dışına kapılarını kapattı. Havayolları uçuşlarını sonlandırırken gümrük kapıları ve sınırlarda da önlemler üst seviyeye çıkarıldı.


UÇUŞLAR DEVAM EDİYOR

Öte yandan CHP Malatya Milletvekili Vali Ağababa Katar ile uçuşların devam ettiğini gösteren görseller paylaştı. Ağbaba’nın paylaştığı flightradar24 adlı sitenin Live Air Traffic (Canlı hava trafiği) fotoğraflarında 26,27,28,29,30 ve 31 Mart tarihlerinde yapılan ve yapılacak Doha-İstanbul seferleri görülüyor.

‘KARANTİNAYA ALINIYORLAR MI ?’

Fotoğrafları paylaşan Ağbaba yakın zamanda yapılan Kanal İstanbul ile ilgili ilk ihaleye atıfta bulunarak, ”Yurtdışı uçuş yasağına rağmen Qatar Airways’in İstanbul-Doha uçuşları hala devam ediyor. Herkese uygulanan yasak neden Katar’a uygulanmıyor? Katar’dan gelenler karantinaya alınıyor mu? Katarlılara tanınan bu ayrıcalığın Kanal İstanbul ihaleleriyle bir ilgisi var mı?” diye sordu.
 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ