Kapatılan Zaman Gazetesi yazarı Mümtazer Türköne tahliye oldu

Cemaat soruşturması kapsamında 10 yıl ceza alan ve 4 buçuk yıldır Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Zaman Gazetesi yazarlarından Mümtazer Türköne tahliye edildi.

15 Temmuz sonrası ‘Hizmet medya yapılanması'yla ilişkili olduğu iddiasıyla 5 Ağustos 2016 tarihinde tutuklanan Mümtazer Türköne, 2018 yılında ‘silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

KALP DAMARLARINDAN İKİSİ TIKALI


Kalp rahatsızlığı bulunan Türköne’nin, geçen sene Silivri Cezaevi’nden İstanbul Mehmet Akif Ersoy Hastanesi’ne sevki yapılarak, damarına iki stent takıldı.
Tahliye kararından önce babası Mümtaz’er Türköne’nin sağlık durumu ile ilgili açıklama yapan Sıla Türköne: “Babamın kalp damarlarından biri tamamen tıkalı. Daha önce stent takılmıştı ancak şimdi acil by pass ameliyatı olması gerekiyor. Korona salgını nedeniyle hastaneye de gidilemiyor” diyerek tahliyesini istedi.

BAHÇELİ, YENİDEN YARGILANMASINI İSTEMİŞTİ

MHP Lideri Devlet Bahçeli de Türköne’nin tutukluluğunu daha önce gündeme getirerek yeniden yargılanma istedi. Bahçeli konuyla ilgili: “Dileğim bir haksızlık varsa bunun acilen düzeltilmesidir. Osman Kavala’nın, Altan kardeşlerin, Nazlı Ilıcak’ın ve daha pek çok sorunlu kişinin masum gösterilmeye çalışıldığı bir yerde şehit ağabeyi Mümtaz’er Türköne’nin davası tekraren ve titizlikle değerlendirilmelidir” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ