İzmir merkezli 5 ilde operasyon: 39 kadına gözaltı

15 Temmuz’da 18 yaşından küçük oldukları için haklarında işlem yapılamayan 110 askeri okul öğrencisini 5 yıl sonra dün gözaltında aldıran İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, bu defa da kadınları hedef aldı.

15 Temmuz’da 18 yaşından küçük oldukları için haklarında işlem yapılamayan 110 askeri okul öğrencisini 5 yıl sonra dün gözaltında aldıran İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, bu defa da kadınları hedef aldı. Gündem ayarlı hukuksuz operasyonlar yapmasıyla bilinen İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, 39 kadının gözaltına alınmasını istedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurduğu Türkiye Gençlik Vakfı’ndan (TÜGVA) sızan belgelerin ortaya saçılmasından sonra peş peşe hukuksuz operasyonlara imza atan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı bu defa da sözde tanık beyanıyla emniyette cemaat adına faaliyet gösterdiği iddia ettiği 39 kadının gözaltına alınması için talimat verdi.


İzmir merkezli, İstanbul, Bursa, Zonguldak ve Manisa’da eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında öğretmen, ebe ve Kur’an kursu öğreticisinin bulunduğu 39 kadın gözaltına alındı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ