İyi Partili Dikbayır’dan Perinçek’e: “Bizim Genel Başkanımız Beka Vadisi’nde Öcalan’la kikirdemedi”

İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek’in PKK lideri Abdullah Öcalan ile yan yana fotoğraflarını canlı yayınca gösterince ortalık karıştı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in CHP, İyi Parti ve HDP’nin ortak anayasa çalışması yaptığı iddiasına Habertürk TV’deki Türkiye’nin Nabzı programında tepki gösteren İyi Partili Ümit Dikbayır, “Hayır, hayır, hayır bu yalan. PKK ile bizi konuşacak en son adam Sayın Doğu Perikçek’tir” dedi.

Perinçek’in, PKK lideri Abdullah Öcalan ile Lübnan Beka Vadisi’nde çekilen fotoğrafını ekrana taşıyan Dikyabır, şunları söyledi: “Bizim geldiğimiz gelenekte büyüğe saygı vardır. Sayın Perinçek benden yaşça büyüktür ama ben bir partiyi temsil ediyorum. Bir kurumsal yapıyı temsil ediyorum. Benim buna cevap vermem lazım. Burada en son konuşacak Sayın Doğu Perinçek’tir. Bizim Genel Başkanımız Beka Vadisi’nde Abdullah Öcalan ile kikirdemedi. Bizim Genel Başkanımız Beka Vadisi’nde Abdullah Öcalan’la güle oynaya oralarda dolaşmadı. Bir şey konuşurken dikkatli olmak lazım.” 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ