İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay: Özel İdare Başkanımız, hanım koleksiyonu yapıyor

İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay, eski Belediye Başkanı Hasan Ünver ve iş ortaklarını hedef alan iddialarda bulundu. Ay'ın iddilarını açıklarken kullandığı cinsiyetçi dil tepki çekti.

İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay, eski Belediye Başkanı Hasan Ünver ve iş ortaklarını yolsuzluk yapmakla suçlarken kullandığı cinsiyetçi ifadeler tepki çekti. Ay, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk'ün, şoförü ile bir kadın yüzünden husumetli olduğunu ileri sürdü. İl Genel Sekreteri Gürbüz Dinç için de 'dördüncü veya beşinci hanımını aldığını' söyleyerek "Adeta hanım koleksiyonu yapıyor" ifadesi kullandı. Ömer Ay'ın cinsiyetçi söylemi sosyal medyada tepki çekti.

Ömer Ay'ın açıklamaları şöyle:


"Hasan Ünver'in iş ortaklarının dördü de hanımlarını değiştirdiler. Dördü de eski hanımlarını boşadılar. Yeni hanımlar aldılar. Genelde sekreterlerini aldılar. Şimdi büyük bir ilçemizin belediye başkanı (Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk'ü kastediyor) ile şoförü, Y. isimli bir kızı paylaşamıyorlar. Whatsapp'tan yazışmalarını Twitter'da okumuşsunuzdur. Yıldız'ı belediye başkanı mı kahve içmeye götürecek, Halil mi götürecek tartışıyorlar. Artı İl Özel İdare başkanımız (İl Genel Sekreteri Gürbüz Dinç'i kastediyor) dördüncü veya beşinci hanımını aldı. Adeta hanım koleksiyonu yapıyor. Brezilya dizisine çok uygun bir partililerle karşı karşıyayız"
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ