İstanbul'da görev yapan hemşire koronavirüsten yaşamını yitirdi

İstanbul’da görev yapan Hemşire Ayla Balaç, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti.


Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi’ne ait umke.org’da yer alan habere göre, koronavirüs tespit edilen ve bir süredir tedavi altında olan Hemşire Ayça Balaç virüse yenik düştü. Balaç’ın cenazesi dün İstanbul’da toprağa verildi.

Yozgat nüfusuna kayıtlı olan Balaç’ın yaşamını yitirmesine ilişkin CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, sosyal medya hesabından şu paylaşımlarda bulundu.
Keven, “Şefaatli Saçlı köyünden Hemşire Ayla Balaç’ın İstanbul’da görevi esnasında yakalandığı koronavirus sonucu vefat ettiğini üzülerek öğrendim. Merhum sağlık emekçisi Ayla Balaç’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun. Yeni sağlık şehitleri verilmeden sağlık emekçilerinin koruyucu güvenlik önlemleri en üst seviyede artırılmalıdır. Hayatı pahasına görevini yürütürken şehit olan sağlık emekçileri #saglıkşehidi ilan edilmelidir. Bu yönde bir önergeyi TBMM’ye sunacağım” ifadelerini kullandı.

Salgının Türkiye’de ortaya çıkmasının ardından sağlık emekçileri, birçok kez yeterli kişisel koruyucu ekipmana sahip olmadıklarını dile getirmeye devam ediyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ