İstanbul'da 24 doktor ve hemşireye koronavirüs bulaştı

Tüm dünyada koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle can kaybı 17 bini, virüsle enfekte olanların sayısı da 390 bini aşarken, Türkiye'de 44 kişi hayatını kaybetti, bin 800'den fazla kişi de virüsün neden olduğu hastalığa yakalandı.


Koronavirüsle enfekte olanlar arasında 24 aile hekimi ve hemşirenin bulunduğu da ortaya çıktı.

İstanbul Aile Hekimliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kutbettin Demir, İstanbul’un farklı ilçelerinde görev yapan toplam 24 aile hekimi ile hemşirede koronavirüs tespit edildiğini açıkladı.


Sağlık personeline yapılan testlerin sonucu pozitif çıkarken, Demir, hekim ve hemşirelerin sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. 

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, "Birkaç arkadaşımız yatarak tedavi görürken, diğer meslektaşlarımız evlerinde tedaviye devam ediyor. Arkadaşlarımızın sağlık durumlarında endişe edecek bir durum yok" yorumunu yapan Demir, vatandaşlardan basit sebeplerle hastanelere gitmemeleri çağrısında bulundu.

Demir uyarılarını şu sözlerle sürdürdü:

"Hiçbir vatandaşın acil durum ve ihtiyaçlar dışında evlerinden çıkmaması gerekir. Bugün bile avucunun kaşındığını, gözünün seyirdiğini belirterek muayeneye gelenler var. Sağlık merkezleri en riskli yerler. Vatandaşlarımıza 'Acil durumlar dışında gelmeyin' diyoruz."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ