İstanbul Havalimanı’nda uçak aydınlatma direğine çarptı: Direğin orada ne işi var?

İstanbul- Ankara uçuşunu yapmakta olan TK2108 sefer sayılı Boeing 777-300 uçağı, elektrik direğine çarptı. Uçağın sağ kanadı hasar alıp sefer dışı kalırken, faciadan dönüldü. Çarpmanın etkisiyle elektrik direği iki büklüm oldu.


Yolcular çarpma anına ilişkin görüntüleri uçaktan paylaşırken, uçağın kullanım dışı kalması nedeniyle başka bir uçak yolcuları taşımak için getirildi.

İstanbul Havalimanı açıldığı günden beri farklı skandallarla gündeme geliyor. Hafta başında da rüzgar nedeniyle havalimanına uçaklar inememişti. Uzmanlar havalimanının proje aşamasında bölgenin hava, iklim ve kuşların göç güzergahı nedeniyle uygun olmadığını belirtmişlerdi.


Yaşanan kazadan sonra başka bir uçağa alınmak için uçaktan indirilen yolcular, başka bir Boeing 777-300 ER uçağına transfer edildi. 2.5 saatlik gecikmenin ardından gerçekleşen uçuş ile ilgili THY’den yapılan resmi açıklamada yaşanan kaza doğrulanırken, kazanın neden kaynaklandığı ile ilgili herhangi bir bilgi verilmedi.64 metre kanat uzunluğuna sahip Boeing 777-300 ER uçağının kullanmakta olduğu taksi yolunda böyle bir direğin bulunması havacılık kuralları gereği mümkün değil. Yaşanan bu kazanın pilot hatasından mı yoksa İstanbul Havalimanı’nın yer hizmetleri kulesinden mi kaynaklandığı henüz bilinmiyor.Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ