İngiliz Mahkemesi’nin ‘Akın İpek'e ev hapsi verdiği’ haber de yalan çıktı

İngiliz Mahkemesi, iş adamı Hamdi Akın İpek hakkında bulunan iade davasıyla ilgili ifadesine başvurdu. Mahkeme heyeti, Akın'ın soruşturmanın devam ettiği süre zarfından Londra dışında başka bir yerde konaklamamasına karar verdi.


Türkiye'de iki yıl önce sahnelenen 15 Temmuz darbe girişimi projesinden sonra 150 bin kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma başlatılanlar arasında bulunan Koza Holding yöneticisi Hamdi Akın İpek'in de bütün mal varlığına el konuldu. Bunlardan dolayı İngiltere'ye taşınan Akın İpek, Londra'da iş hayatını devam ettiriyor. Türk mahkemeleri, İpek'i iadesi için İngiliz mahkemelerine başvurdu. Londra'da iade için devam eden mahkeme, Akın İpek'in ifadesine başvurdu. Mahkeme Akın İpek hakkında, soruşturmanın devam ettiği süre zarfında Londra'dan başka bir yerde konaklamamasına karar verdi. Mahkeme, Akın'ın şehir dışına günübirlik çıkmasına izin verdi. 

Ancak havuz medyası, İngiliz mahkemesinin verdiği bu kararı 'Son Dakika' şeklinde, yalan bilgilerle okuyucularına duyurdu. Havuz medyasının 'Akın İpek’e İngiltere’de ev hapsi' şeklinde verdiği bilgilerin yalan ve çarpıtma olduğu olduğu bir kez daha ortaya çıktı.


HABER: AKTİFHABER


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ