İnfaz erteleme bekleyen kanser hastası Ayşe Özdoğan’dan yeniden rapor istendi!

İstanbul Adli Tıp Kurumu, infaz erteleme için iki aydır uğraşan 4. evre kanser hastası Ayşe Özdoğan’ın raporlarını yeterli bulmadı! Hastanelerin ‘seyahat bile edemez’ raporu verdiği Ayşe Özdoğan’dan yeni raporlar istendi.

Yaşadıklarını gözyaşları içinde anlatan Ayşe Özdoğan, “Dün gece avukatım aradı. Adli Tıp tetkikleri eksik bulmuş. Bütün tetkiklerin baştan yapılmasını istemiş. Zaten ben 3 ay önce raporlarımı sunmuştum. Bütün o raporlara rağmen eksik bulunmuş. Bütün raporlarımı hastaneye bırakmıştım. Eğitim ve Araştırma Hastanesi de bana cezaevinde kalamaz raporu vermişti. Şimdi Adli Tıp o raporları yeterli görmemiş. Eksiklerin tamamlanmasını istemiş. Artık benim dayanacak gücüm kalmadı, neden bu kadar eziyet ediliyor?” ifadelerini kullandı.
 
Hizmet Hareketi'ne yönelik soruşturmalar kapsamında yapılan sözde yargılamada 9,5 yıllık hapis cezasına çarptırılan Ayşe Özdoğan, aylardır infaz erteleme için çırpınıyor. Kendisi 4. Evre kanser hastası, 8 yaşındaki oğlunun kalbi delik. Eşi 2,5 yıldır tutuklu. Babası alzheimer ve annesinin de geçtiğimiz hafta kanser olduğunu öğrendi.


Ayşe Özdoğan, yaklaşık 2 aydır İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’ndan karar çıkmasını bekliyordu. İnfaz erteleme talebi için bugüne kadar yaptırdığı bütün tetkikleri, raporları, MR’ları, tomografileri göndermişti. Ancak İstanbul Adli Tıp Kurumu, onlarca raporu yeterli bulmadı ve yeniden rapor alınmasını istedi. Ameliyatlı yüzünde yaralar oluşan, konuşma, yeme ve içme güçlüğü çeken Özdoğan’ın tüm tetkiklerinin yeniden yapılması gerekiyor. Ancak Özdoğan’ın seyahat etmesi bile sakıncalı.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ayşe Özdoğan’a yönelik rapor eziyetine sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Gergerlioğlu, “Bugün İstanbul Adli Tıp kurumundan gelen cevap şoke edici, ‘Yeniden rapor al’ deniliyor! Seyahat edemeyecek durumdaki hasta hastane kapılarında sürünsün! Adeta bir felaketi yaşayan bu kadına yapılan tüm vicdanları sızlatıyor. Ağır hastalık, kanser ortada, daha?” ifadelerini kullandı.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ