İmamlar isyan etti: Cami dernekleri mobbing uyguluyor

İmamlar isyan etti, Diyanet Sen mobbing uygulandığını söyleyerek, yasal mevzuata ‘Cami dernekleri, imamın görevine müdahale edemez’ şeklinde yaptırım konulmasını istedi.


İmamlar cami yaptırma derneklerinin “amir” gibi davranmaya başladığı ve mobbing uygulandığını belirterek isyan etti. Yetkili sendika Memur-Sen’e bağlı Diyanet Sen, yasal mevzuata hüküm konularak derneklerin imamların görevine müdahale etmesinin engellenmesini istedi. Diyanet-Sen’in konuyu istişare kurulunda ele aldı.

“Cami dernekleri imamların görevine müdahale edemez” diyen sendika, üyelerinin bazı cami yaptırma derneklerinin cami görevlileri üzerinde uyguladıkları mobbingden son derece rahatsız olduklarını iletti ve yasal mevzuata “Dernek, imamın görevine müdahale edemez” şeklinde yaptırım konulmasını istedi.


Diyanet-Sen, “Camilerin hizmete açılması safhasına kadar büyük gayret ve özveride bulunan dernekler, camiler hizmete açıldıktan sonra caminin işleyişine karışmamalı, sadece bakım ve onarım işleriyle ilgilenmelidir” talebinde bulundu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ