İdlib’de şehit olan askerin iki ağabeyi KHK’yla ordudan ihraç

İdlib’de Rusya’nın düzenlediği saldırıda şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Akif Akçadağ, memleketi Kahramanmaraş’ta toprağa verildi. Akçadağ’ın ordudan KHK ile atılan ve davalarının hâlâ devam ettiği öğrenilen iki ağabeyi kardeşlerini havaalan


İdlib bölgesinde Rusya’nın saldırısı sonucu şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Akif Akçadağ (29) Kahramanmaraş’ta toprağa verildi. Şehri yönetenlerle milletvekilleri, asker ve yerel yöneticilerin tamamı şehidi havaalanında karşıladı, sosyal medyaya bol bol fotoğraf attı. Ancak şehidin ardından ortaya çıkan bir detay, Türkiye’nin nasıl bir kısır döngü ve girdapta olduğunu kanıtlar nitelikte. Şehit Akif’in asker olan iki ağabeyi 15 temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan KHK ile ihraç edilen kişiler olduğu ortaya çıktı.

Davalarının devam ettiği öğrenilen iki kardeş, şehit kardeşlerini havaalanında asker selamıyla karşıladı. Bu bilgi, Anadolu Ajansı’nın geçtiği haber ve fotoğraflarda yer aldı. Ajansa göre asker selamıyla karşılanan şehidin cenazesinde Kahramanmaraş’ın üst düzey tüm yöneticileri hazır bulundu.


“HÜZÜN GÖZYAŞI DÖKTÜRENLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM”

Şehit askerin ağabeyi sosyal medyada paylaştığı mesajında, “Kardeşimin düğün konvoyunda mutluluk gözyaşı hayal ederken, şehit konvoyunda hüzün gözyaşı döktürenler için yaşasın Cehennem…” ifadelerini kullandı.

 

Akif Akçadağ’ın şehit olmadan önce ablasıyla da mesajlaştığı ortaya çıktı. Whatsapp’tan yapılan o görüşmede ablasının, “Akifim kurban olayım cevap ver. Hani hemen yazardın sen bana” demesi yürek dağladı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ