İBB’ye ekmek fiyatı tavsiyesi veren AKP’li Savcı Sayan’dan yanlış hesap

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, ekmek fiyatlarını 1,40 TL'ye düşürdüklerini söyleyerek, "En ucuz ekmeği satıyoruz" dedi, İBB'ye "Siz de ekmek fiyatını düşürün" çağrısında bulundu. Sayan, İBB'nin 1,25 TL'den ekmek sattığını unuttu.


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Ekonomik kurtuluş savaşı’ verildiği yönündeki açıklamasından sonra Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Ekmek fiyatlarını düşürdüklerini ileri süren Sayan, sosyal medyadan yayınladığı videoda, en ucuz ekmeği Ağrı’ya getirdiğini iddia ederek, 210 gram ekmek fiyatının 1,40 TL’ye çekildiğini duyurdu. Konuya ilişkin açıklamasında Savcı Sayan, İBB’nin bunu örnek alması gerektiğini söyledi. Ancak İBB’nin 1,25 TL’ye ekmek sattığını unutan Sayan, sosyal medyanın diline düştü.

‘AĞRI’YI ÖRNEK ALIN’ DEDİ, ŞAKA KONUSU OLDU


Kamera karşısına geçerek açıklamada bulunan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, İBB’ye seslenerek şöyle konuştu:

“İstanbul’da belediye başkanı da inşallah Ağrı’yı örnek alır. Ekmeği daha da aşağı indirmek için çaba sarf eder. Milleti korkutmak, tedirginlik yaratmak için 4-5 liralık fiyatlardan bahsetmez. İstanbul Halk Ekmek eğer bizim maliyetlerimizde üretemiyorsa, biz ekmek üretip oraya gönderelim diyeceğiz ama ayıp olacak. Biz Ağrılı kardeşlerimizle 1,4 TL’den ekmek satışına devam edeceğiz. Herkese afiyet olsun. Ekmek bizim için kutsaldır”
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ