İBB Sözcüsü: Ücretsiz internet hizmetimiz devam edecek

İBB Sözcüsü Murat Ongun, "KYK Yurdu önüne öğrenci kardeşlerimiz için kurduğumuz ücretsiz internet ağı sağlayan mobil aracımız İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü talimatıyla kaldırılmak isteniyor" dedi.

Kanuni Sultan Süleyman Öğrenci Yurdu'nda yavaş ve kotalı internet, yurt yakınlarında gasp ve yaralanma korkusu ile yemekler nedeniyle eyleme başlayan öğrencilere, İBB'nin kurduğu nternet ağı sağlayan mobil aracının İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından kaldırıldığı ortaya çıktı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "KYK Yurdu önüne öğrenci kardeşlerimiz için kurduğumuz ücretsiz internet ağı sağlayan mobil aracımız İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü talimatıyla kaldırılmak isteniyor" dedi.


Kısa süre sonra yeniden açıklama yapan Ongun, sorunun çözüldüğünü belirterek, mobil internet aracının öğrencilere internet sağlamaya devm edeceğini duyurdu.

Ongun, "İBB Sözcüsü Murat Ongun: Kanuni Sultan Süleyman KYK Yurdu’ndaki öğrenci kardeşlerimize sağladığımız ücretsiz internet hizmetimiz devam edecek. Gençlere iyi bir barınma ve çalışma olanağı sağlamak hepimizin ortak görevi, ilgililere teşekkürler" ifadesini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ