İBB Meclisi canlı yayında toplandı, İstanbul’a su indirimi geliyor

İmamoğlu: Vadettiğimiz, İstanbul’daki halkın, çıkarına olan ulaşımdan suya kadar tüm unsurları Mayıs’taki ilk meclise taşıma niyetindeyiz.
Mart Mahalli İdareler Seçimi’nden sonra İBB Meclis Toplantısı’nın ilki Ekrem İmamoğlu başkanlığında yapıldı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi 25 yıl sonra CHP’li bir başkan tarafından yönetilirken, ilk kez bir Meclis toplantısı canlı yayınlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu toplantı açılışında şunları kaydetti:

“Çok özel bir günde meclisimizi topladık. Yarın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Yani ülkemizin en büyük halk meclisinin kurulduğu gün. Kutlu olsun diyorum. İBB Meclisi de Türkiye’nin 2. büyük halk meclisidir. Dolayısıyla sorumluluğumuz büyük. Hepimizin sırtında yüzbinlerce vatandaşımızın oyu ve yükü var. Böyle bir süreçte el birliğiyle iş üretmenin çabasını göstermek zorundayız. 39 belediye başkanımız da bizim belediye başkanımızdır, hepsine eşdeğer bir saygıyı göstereceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bölgesel masalar kurarak, ortak akılla ortak çözümler üreterek süreci hep birlikte yöneteceğiz. Partizanlığın bitip, kişiye, partilere değil, 16 milyon insana nasıl hizmet edebilirim anlayışını getireceğiz. Bu süreçte 80 binin üzerindeki İBB çalışanı, yani yol arkadaşımız var.”

SU İNDİRİMİ MAYIS AYINDA

İmamoğlu meclis öncesi yaptığı açıklamada İstanbulluların beklediği indirimli ulaşım ve su konusu ile ilgili konuştu. “İstanbullu ne zaman indirimli ulaşım ve su ile buluşacak” sorusuna İmamoğlu, “Bu uygulamaları mayıs meclisine hazırlayacağız. Ama orada vadettiğimiz, İstanbul’daki halkın, çıkarına olan ulaşımdan suya kadar tüm unsurları Mayıs’taki ilk meclise taşıma niyetindeyiz” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ