HSK Üyesi Hamit Kocabey’in istifasını Devlet Bahçeli istemiş

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliğinden önceki gün istifa eden Hamit Kocabey adına oğlu Nizamettin Kocabey’in sosyal medya hesabından açıklama yaptı.


Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliğinden önceki gün istifa eden Hamit Kocabey adına oğlu Nizamettin Kocabey’in sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada, “HSK üyeliği görevimden Genel Başkan’ımız Sayın Devlet Bahçeli ile yaptığımız istişare sonucu istifa etmiş bulunmaktayım. Hayatımız boyunca bulunduğumuz noktada hiçbir yanlışa göz yummadık. Gelinen aşamada verdiğimiz kararın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” denildi.

İki dönemden bu yana Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliğini yürüten Hamit Kocabey dün görevinden istifa etti. 2017’de Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeliğine seçilen Kocabey, 26 Mayıs 2021 tarihinde bu göreve ikinci kez gelmişti.


HSK üyeliğinden istifa eden Hamit Kocabey’in oğlu ve aynı zamanda MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin avukatı olan Nizamettin Kocabey’in sosyal medya hesabından, Hamit Kocabey ile Bahçeli’nin fotoğrafı paylaşıldı. Fotoğrafın altında ise Hamit Kocabey’in ağzından istifaya ilişkin bir açıklama yapıldı.İki dönemden bu yana Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliğini yürüten Hamit Kocabey dün görevinden istifa etti. 2017’de Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeliğine seçilen Kocabey, 26 Mayıs 2021 tarihinde bu göreve ikinci kez gelmişti.

HSK üyeliğinden istifa eden Hamit Kocabey’in oğlu ve aynı zamanda MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin avukatı olan Nizamettin Kocabey’in sosyal medya hesabından, Hamit Kocabey ile Bahçeli’nin fotoğrafı paylaşıldı. Fotoğrafın altında ise Hamit Kocabey’in ağzından istifaya ilişkin bir açıklama yapıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ