Her şey Ahmet Burhan için…

Babası 22 aydır cezaevinde olan ve tedavi için Almanya’ya annesinin pasaport yasağından dolayı babaannesi ile gitmek zorundan kalan kanser hastası 8 yaşındaki Ahmet Burhan Ataç için yardım kampanyası başlatıldı.

Ataç için GoFundMe platformunda başlatılan kampanyaya kısa süre içinde 18 bin Euro destek verildi. Ahmet Burhan’ın annesi Zekiye Ataç’ın organize ettiği kampanyanın hedefi Ahmet Burhan’ın tedavisi için belirlenen 59 bin Euro’luk masraf rakamına ulaşmak.

Aktivist Natali Avazyan kampanya destek verenler arasında yer alan tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Serra Yılmaz ile teşekkür etti. Akın İpek de kampanyaya destek verenler arasında yer aldı.
 

Avazyan tiyatro sanatçısı Serra Yılmaz için, “Sevgili @serrafine Ahmetle ilgili paylaşımlarımı RT yapmanız beni onurlandırıyor..Eminim ki siz de çok mutlu olacaksınız. An itibarıyla 10.768 € topladık.” ifadelerini kullandı.
 

[Kampanyaya buradan ulaşabilirsiniz]


KANSER HASTASI AHMET BURHAN ALMANYA’DA ANNE YOLU GÖZLÜYOR

Babası tutuklu, annesinin de yurt dışı yasağı olan 8 yaşındaki kanser hastası Ahmet Burhan Ataç Almanya’da tedavi süreci de devam ediyor. Oğluyla her gün telefonda konuştuğunu ve yayında olmasını istediğini söyleyen anne Zekiye Ataç, yurt dışı yasağının kalkması için yeni dilekçe yazdı.Kendisine refakat eden babaannesi ile birlikte 20 Ocak’ta Adana’dan Antalya aktarmalı olarak Almanya’ya ulaşan Ahmet Burhan, anne yolu gözlüyor.

Kronos’tan Selahattin Sevi’nin haberine göre, Ahmet Burhan ve ailesinin yaşadıklarını sosyal medya üzerinden gördükten sonra iletişime geçerek evinin kapılarını açan işadamı Mete Atakul, tedavinin pazartesi günü başlayacağını söylüyor. Ahmet Burhan ve kendisine refakat eden babaannesine evinde bir oda tahsis ettiklerini belirten Atakul, “Fakat gündüz saatlerinde yanımıza, bütün ailenin vakit geçirdiği evin salonuna alıyoruz. Akşam odasına götürürken ve sabah salona getirirken çok acı çekiyor. Tuttuğumuz yerleri acıyor. Kızım ve bütün aile onun iyi vakit geçirmesi için uğraşıyoruz ama annesini özlüyor Ahmet” dedi.

Çok fazla konuşmayan Ahmet Burhan ise, en çok annesinin sesini duyduğunda mutlu oluyor. Yanında getirdiği ve Almanya’da hediye edilen oyuncaklarla ve kitaplarla vakit geçiriyor.

YURT DIŞI YASAĞININ KALKMASI İÇİN YENİ DİLEKÇE

Oğlunu Almanya’ya gönderdikten sonra yurt dışı yasağının kalkması uğraştığını belirten Ahmet Burhan’ın annesi Zekiye Ataç ise, “Bugün yine adliyeye ve savcılığa yurt dışı yasağımın kalkması için dilekçe verdim. Kalkarsa pasaport ve vize işlemlerine başlayacağım” dedi.

Oğlu ile günde birkaç kez görüntülü görüştüklerini söyleyen anne Ataç, “Ahmet uyanır uyanmaz beni arıyor. Yatağında ağlamaya başlıyor. Anne artık gel, ne zaman geleceksin? diyor. Bu durum kanser olan oğlumun tedavi sürecine olumsuz etkiliyor. Yetkililer bir an önce bu duruma bir çözüm getirsin” diyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ