Harekâtı “Habil ile Kabil” olayına benzeten Saadet Partili tutuklandı

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yönelik gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekâtı’nı “Habil ile Kabil” olayını benzeten Saadet Partisi Belediye Meclis Üyesi M.D., emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.


Kocaeli Dilovası Belediye Meclisi’nde Barış Pınarı Harekatı’na yönelik sözleri nedeniyle gözaltına alınan Saadet Partili belediye meclis üyesi M.D., adliyeye sevk edildi.

“BU SAVAŞ KARDEŞLER ARASINDA NİFAK TOHUMUDUR”


Dilovası Belediyesi’nin 10 Ekim günü yapılan aylık meclis toplantısında söz alan M.D., “Savaşın hiçbir şeye faydası olmadığı gibi kan, gözyaşı ve yıkımdan başka bir şey getirmez. Bugün Ortadoğu ve Rojava bölgesinde şu an gerçekleştirilen savaş bu ülkeye ve coğrafyaya huzur getirmediği gibi barış da getirmeyecektir. Şu an yapılan savaş Habil ve Kabil arasındaki savaştır. Bu savaş doğru bir savaş değildir. Kardeşler arasındaki nifak tohumlarıdır.” İfadesini kullandı.

“Söz konusu Kürtler olunca CHP, MHP hepsi birleşiyor” diyen M.D., “Söz konusu mazlumlar olunca zalimler birleşiyor. Şu anda da zalimler birleşmiştir, er ya da geç mazlumlar bunun neticesi ile özgürlüğüne kavuşacaktır” dedi.

M.D.’nin konuşması üzerine Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, dün Dilovası’ndaki evine giderek M.D.’yi gözaltına aldı. M.D. emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Nönetçi hakimliğe çıkatılan Saadet Partili M.D., “örgüt propagandası yapmak” suçundan tutuklandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ