Hamile tutuklu Elif Tuğral bu sabah doğum yaptı

5 aylık hamileyken tutuklanıp İzmir Şakran Cezaevine gönderilen Elif Tuğral bu sabah 10.30’da İzmir Yeşilyurt Devlet Hastanesinde doğum yaptı.


5 aylık hamileyken tutuklanıp İzmir Şakran Cezaevine gönderilen Elif Tuğral bu sabah 10.30’da İzmir Yeşilyurt Devlet Hastanesinde doğum yaptı. Bir erkek çocuk dünyaya getiren Tuğral’ın ve bebeğinin sağlık durumu henüz bilinmiyor. Başında yaklaşık 8-10 askerle asker ve gardiyan ile doğuma giren Tuğral’a annesinin refakat edebilmesi için savcılığa izin başvurusu yapıldı.

Oğlunu kucağına alan baba Nuri Tuğral, “Oğlumu kucağıma aldım. Sağlıklı görünüyordu. Eşimi henüz göremedim. Tahliyesi konusunda yetkililerin gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum” dedi.


Ev hanımı Tuğral’ın Hilmi adından bir erkek çocuğu daha bulunuyor. Cemaat soruşturmaları kapsamında 10 Ekim 2019’da tutuklanan Elif Tuğral, İzmir 15. Ağır Ceza Mahkemesince 6 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Dosyası İstinaf’ta bulunuyor.

Öte yandan, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu yaptığı paylaşımda, “Oldukça riskli bir pıhtılaşma hastalığı vardı, nurtopu gibi bir oğlu olmuş” dedi.

Tuğral’ın halen yoğum bakımda olduğunu kaydeden Gergerlioğlu, “Anne doğumhaneye 10 erkek jandarma ile getirilmiş, doğumhane kapısında bekliyorlar, lohusa kadın kaçacak sanki” ifadelerini kullandı.

ANNE ELİF TUĞRAL YOĞUN BAKIMDA

Vehbi Enes adı verilen bebek ve annesinin sağlıkla ilgili riskleri ise aylardır sürüyor. 5 aylık hamileyken tutuklanıp İzmir Şakran Cezaevine gönderilen Elif Tuğral bu sabah 10.30’da İzmir Yeşilyurt Devlet Hastanesinde doğum yaptı. Doğuma giren Tuğral’a annesinin refakat edebilmesi için savcılığa izin başvurusu yapıldı.
 


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ