Hamaney’in ‘palyaço’ benzetmesine Trump’tan tehdit gibi cevap

İran dini lideri Ali Hamaney’in “İranlılara ihanet eden bir palyaço” tanımlaması yaptığı ABD Başkanı Donald Trump, “O sözlerine çok dikkat etmeli” dedi.

Donald Trump, Ali Hamaney’in dün cuma hutbesinde sarf ettiği ABD ve Avrupa ile ilgili sözlerine tepki gösterdi. Trump, Twitter hesabından açıklama yaptı.

“SON DÖNEMDE O KADAR YÜCE DEĞİL”


“İran’ın sözde dini lideri, ki son dönemde o kadar da yüce değil, ABD ve Avrupa ile ilgili bazı kötü laflar etmiş. İran’ın ekonomisi kötü gidiyor ve halkı da acı çekiyor. O (Hamaney) sözlerine çok dikkat etmeli!” ifadelerini kullandı.

ABD’nin 3 Ocak’ta Bağdat Havalimanı’nda İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’yi hava saldırısıyla öldürmesinin ardından, İran da 8 Ocak’ta ABD kuvvetlerinin konuşlandırıldığı el-Esed ve Erbil üslerine füze saldırısı düzenlemiş ve iki ülke arasındaki gerginlik had safhaya ulaşmıştı.

Ali Hamaney, İran’ın başkenti Tahran’da, sekiz yıl aradan sonra ilk kez kıldırdığı cuma namazında ABD Başkanı Başkanı Donald Trump’ı eleştirmiş ve “palyaço” benzetmesinde bulunmuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ