Halk TV muhabiri Hazar Dost tarikat yurdunda cinayet haberi için gittiği Antalya’da gözaltına alındı

halktv.com.tr muhabiri Hazar Dost, haber takibi için gittiği Antalya'da gözaltına alındı. Dost'un, daha önce haberini yaptığı Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı Volkan Er'in şikayeti nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi.


halktv.com.tr muhabiri Hazar Dost, Antalya’da bir öğrencinin kafası kesilerek öldürülmesi sonrası haber takibi için bu sabah Antalya’ya gitti. Dost, uçaktan indikten sonra Antalya Havalimanı’nda gözaltına alındı. Polis, gözaltı gerekçesi hakkında ‘bilgilerinin olmadığını’ söyledi.

YAPTIĞI HABER NEDENİYLE İFADESİ ALINIYOR 


Bir süre Antalya Havalimanı’nda bekletilen Hazar Dost, ifadesi alınmak üzere adliyeye götürüldü. Dost’un daha önce haberini yaptığı Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı Volkan Er’in şikayeti nedeniyle gözaltına alındığı öğrenildi.
“Emniyet Müdür Yardımcısı polisi dövdü, soruşturma açılmadı: Sen benim kim olduğumu biliyor musun?” başlıklı haberi nedeniyle Volkan Er’in ‘soruşturmanın gizliliği ve iftira’ suçlamasıyla şikayetçi olduğu öğrenildi.

Hazar Dost, Antalya Adliyesi’nde ifade veriyor.

DİSK BASIN-İŞ: HABERE DE HABERCİYE DE ÖZGÜRLÜK 

Dost’un gözaltına alınmasına ilişkin açıklama yapan Disk Basın-İş Sendikası, “Halk TV muhabiri Hazar Dost, yurtta öldürülen öğrenci ile ilgili haber takibi için gittiği Antalya’da gözaltına alındı. Dost’un Atılım Üniversitesi ile ilgili daha önce yaptığı bir haber dolayısıyla gözaltına alındığı açıklandı. Habere de haberciye de özgürlük!” dedi.
 
‘GAZETECİLERE ÖYNELİK YARGI TACİZİNİN SON ÖRNEĞİ’ 

Avukat Benan Molu ise Dost’un gözaltına alınmasının “gazetecilere yönelik yargı tacizinin son örneği” olduğunu kaydederek, “Hazar’ın CMK’deki ifadeye çağırma usulü uygulanmadan Aralık 2020’de yaptığı haber nedeniyle bir yıl sonra gözaltına alınması, gazetecilere yönelik yargı tacizinin son örneği. Artık sistematik hale gelen bu uygulama, özgürlük ve güvenlik hakkını ve usuli güvenceleri ihlal ediyor” yorumunda bulundu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ