Hakim ve savcı lojmanlarına bombalı saldırı

Şanlıurfa'da hakim ve savcı lojmanlarının yakınında patlama oldu. Saldırıda ilk belirlemelere göre 3 yaşında bir çocuk hayatını kaybetti,15 kişi de yaralandı.
Şanlıurfa'nın Yenişehir Mahallesi'nde hakim ve savcı lojmanlarının yakınında, bugün saat 20.00 sıralarında bombalı araçlı saldırı meydana geldi. Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.  Saldırıda 3 yaşındaki bir çocuk yaşamını yitirdi. 15 kişi yaralandı. 

ŞANLIURFA VALİSİ: 1 ÖLÜ, 15 YARALI
Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Viranşehir ilçesindeki patlamanın bombalı araçla gerçekleştirildiğini, olayda 3 yaşında bir çocuğun yaşamını yitirdiğini, 15 kişinin de yaralandığını bildirdi.


Tuna, yaptığı açıklamada, aldıkları ilk bilgilere göre akşam saatlerinde 18-20 yaşlarında bir kişinin Yenişehir Mahallesi'ndeki Savcılar Sitesine bomba yüklü bir aracı park ettiğini belirtti.

"Patlayıcı yüklü bir araç daha sonra uzaktan kumandayla patlatılarak lojmanlara yönelik bir terör saldırısı gerçekleştirilmiştir. Lojmanlar büyük ölçüde hasar görmüştür." diyen Tuna, "Olayda zabıt katibinin 3 yaşında erkek çocuğu hayatını kaybetmiştir. 15 civarında ağır olmayan yaralı mevcut olup, tedavileri hastanede devam etmektedir." bilgisini paylaştı.

KIZILAY BAŞKANI: KAN SEVKİYATI YAPILDI
Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Twitter hesabından patlama sonrası kan sevkiyatının ilgili hastanelere yapıldığını duyurdu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ