Hacı amcanın yangın isyanı: Başımızda hükumet yoğumuş!

Türkiye’yi yasa boğan orman yangınları AKP Hükumetinin eksiklerini gün yüzüne çıkardı. Yangından etkilendiği belirtilen Hacı amcanın üzüntülü tepkisi sosyal medyadan paylaşıldı.


Hacı amca, “Türk milleti gerçekten bir bütünümüş ama başımızda hükumet devlet yoğumuş” dedi. Görüntüyü çeken vatandaşın da “Ne denir bunun üstüne? Hiçbir şey” sözleri dikkat çekiyor.

Antalya’da Akseki ve Manavgat ilçelerinin sınırında bulunan Gülen Dağı’nda orman yangını etkisini artırdı. Gündoğmuş ilçesinde devam eden orman yangını ilçe merkezine doğru yaklaştı. Gündoğmuş merkezinden de alevlerin görülmeye başladığı belirtildi. Gündoğmuş ilçesi boşaltılıyor.
Denizli’de çıkan yangın da kısa sürede yayıldı. İki ev boşaltıldı. Vatandaşlar su tankerleriyle alevleri söndürmeye çalışıyor. Havadan müdahale yok. Arazözlerle yangının önü alınmaya çalışılıyor. Ancak rüzgarın etkisiyle yangın hızla yayılıyor.

Adana’da ise anız yangını ormanlık alana sıçradı. Küçükcuma mevkiinde çıkan yangı kısa sürede yayıldı. Bölgeye çok sayıda ekip sev edildi. Bozcalar mahallesinde yerleşim yerlerinin boşaltılması istendi.

Aydın’ın Bozdağan ilçesi de alevlere teslim. Yangına arazözlerle müdahale ediliyor. Bölgede bulunan mermer fabrikasındaki kepçeler de yangına müdahale için kullanılıyor. Burada da rüzgarın şiddeti alevlerin kısa sürede büyümesine neden oldu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ