Gül’le görüşmeler sıklaştı: Davutoğlu’yla 3, Karamollaoğlu’yla 1.5 saat

Geçtiğimiz günlerde Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile 3 saatlik bir görüşme yapan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’yla da 1.5 saatlik bir görüşme yaptı.


CHP ve İYİ Parti’nin öncülük ettiği Millet İttifakı’na katılacakları belirtilen ancak “üçüncü bir ittifak” için de isimleri geçen Gelecek Partisi ve Saadet Partisi’nin liderlerinin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le gerçekleştirdikleri görüşmeler dikkat çekti.

Gül’ün muhalefetin Cumhurbaşkanlığı adayı olacağı iddiası da bu görüşmeleri daha dikkat çekici hale getiriyor. Gül’ün görüşme trafiği ‘siyasete mi ısınıyor’ yorumlarını beraberinde getirdi.

 
DAVUTOĞLU: KAYGILARI PAYLAŞTIK

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül’le 27 Kasım’da görüştüğünü açıklamıştı. 3 saat sürdüğü belirtilen görüşmeye ilişkin Davutoğlu, “Bugün de sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile bir görüşme gerçekleştirdik. Sayın Gül’le genel olarak son zamanlarda yaşanan gelişmelerin devlette ortaya çıkardığı tahribat, elde edilen kazanımların bugün kaybediliyor olması, giderek fazlalaşan yoksullaşma, demokratik haklar konusundaki kaygıları paylaştık hem de hasret giderdik. Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili herhangi bir konu gündeme gelmedi. Esasen ziyaretimizin sebebi buydu” ifadelerini kullanmıştı.KARAMOLLAOĞLU “BİR TEKLİF GÖTÜRÜYORUM” DEMİŞTİ

Habertürk’ten Mahir Kılıç’ın haberine göre; Abdullah Gül, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’yla da bir araya geldi. Habere göre Gül’ün ofisinde gerçekleşen görüşme 1.5 saat sürdü. Baş başa gerçekleştirilen görüşmede, ekonomiden olası erken seçime, dış politikadan sistem tartışmasına kadar birçok konuda karşılıklı fikir alışverişinde bulunulduğu ifade edildi. Geçtiğimiz gün bu görüşmeden bahseden Karamollaoğlu, “Kendisiyle Türkiye’nin sorunları hakkında fikir teatisinde bulunmak için gidiyorum. Bir teklif götürmüyorum” demişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ