Gülen: İlmi, inancı ve ihlası ile onbinlerce insana rehberlik etmiş bir gönül insanıydı

Fethullah Gülen, tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında vefat eden İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu için taziye mesajı yayımladı.

Gülen'in, HerkülNağme twitter hesabından paylaşılan mesajı şu şekilde:
 
"İrfan dünyasının güneşlerinden; gecenin karanlığında, kendilerine bakılarak yön ve hedef tayin edilen yıldızlar misali, nicelerin gönlünde bir rehber ve mürşid olarak taht kuran; kutlular ufkundan ender insan, ilmiyle amil, Hak dostu muhterem Mahmut Efendi Hazretleri (Mahmut Ustaosmanoğlu) ruhunun ufkuna yürüdü.


İlmi, inancı ve ihlası ile onbinlerce insana rehberlik etmiş, onların gönlünde şeaire, sünnet-i seniyyeye bağlılık aşk ve heyecanı uyandırmış, zamana inat Hazreti Peygamber Efendimizin (aleyhi ekmelü't-tehaya) ve onun raşid halifelerinin izinde yürümekte sebat etmiş ve bu hususta hiçbir kınayıcının kınamasına itibar etmeden bir ömür o yolda ilerlemeye Allah'ın inayeti ile muvaffak olmuş bir gönül insanıydı.

Rabbim ektiği ilim ve maneviyat tohumlarını bereketlendirsin. Müntesiplerini ve halkasında yetişen hocaları Efendimizin (aleyhi ekmelü't-tehaya) ahlakına sahip, sünnet-i seniyyesinin ruhunu kavramış, ilimleriyle amil ve amellerinde ihlasa muvaffak kılmak suretiyle Efendi Hazretleri için ilanihaye devam edecek bir sadaka-i cariye kılsın.

Zat-ı alilerine Cenab-ı Erhamü'r-Rahimin'den rahmet ve mağfiret diler; kıymetli aile efradına, bütün ihvan u müridanına, derslerini müzakere ve kutlu halkalarına iştirak şerefine nail olan talebe, dost ve yakınlarına taziyelerimi bildiri, sabr-ı cemil niyaz ederim.

M. Fethullah Gülen"
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ