Grevdeki Maltepe Belediyesi işçilerine saldırı

Grevdeki Maltepe Belediyesi işçileri, bu sabah 100 kişilik bir grubun saldırısına uğradıklarını bildirdi.


Grevdeki Maltepe Belediyesi işçileri, bu sabah 100 kişilik bir grubun saldırısına uğradıklarını bildirdi. Belediye işçileri, "Grev kırıcılar tarafından tekrar bir saldırı bekliyoruz. Burada en büyük sorun grev kırıcılığı, bunun için bütün imkanlarını kullanıyorlar" dedi.

Grevdeki Maltepe Belediyesi işçileri, bu sabah 100 kişilik bir grup tarafından saldırıya uğradı. Grev sözcüsü Gökhan Ünal, “Sabahki saldırıyı çeteler ve torbacılar yaptı. Bunları toplamışlar gelmişler çöpleri toplatmaya çalışıyorlardı” diye konuştu. Dün de aralarında Belediye Başkanı Ali Kılıç ile meclis üyelerinin de bulunduğu bir grup çöpleri toplamaya çalışmış ancak işçilerin ve halkın tepkisi ile karşılaşmışlardı.
BELEDİYE İŞÇİLERİ: MASAYI DEVİREN TARAF DEĞİLİZ

Gazete Duvar’dan Ferhat Yaşar‘a konuşan DİSK Genel İş Bölge Temsilcisi Hakan Akyol, belediye yönetimleri ile görüşmelerinin devam ettiğini belirterek şunları söyledi: “Biz daha masayı devirmiş değiliz. Masayı deviren taraf da değiliz. Belediyemizle görüşmelerimiz bugün de sürecek. Ancak Büyükşehir Belediyesi tarafından zorla gönderildiklerini bildiğimiz arkadaşlar çalışma yapıyor şu anda. Bizim yetkimiz dahilinde yapabildiğimiz kadarını engellemeye çalışıyoruz. Biz Maltepe halkı için istiyoruz ki bu iş tatlılıkla iş çözülsün. Ve hemen bu akşam itibariyle işimizin başına geçelim. Biriken çöpleri bir günde ortadan kaldıralım.”

‘GREV KIRICILIĞI GİRİŞİMİ BEKLİYORUZ’

Grev nedeniyle polislerle de karşı karşıya geldiklerini söyleyen Akyol, şunları belirtti: “Halk bize yardımcı oluyor. Biz de halka yardımcı oluyoruz. Ancak zaman zaman memurlarla karşı karşıya geliyoruz. Burada en büyük sorun grev kırıcılığı. Biz bunun olmaması için buradayız. Grev kırıcılığı riski olmasa zaten burada olmayacağız. Ben şantiyede olacağım, diğer arkadaşlarımız da diğer birimlerde olacak, bu iş kapanıp gidecek. Ancak grev kırıcılığı yönünde bir saldırı bekliyoruz. Bu yüzden 60 arkadaşımız sokaklarda dolaşıyor.”

‘GREVİ KIRMAK İÇİN BÜTÜN İMKANLARINI KULLANIYORLAR’ 

Grev kırıcılığını engellemek için sokaklarda nöbet tutan işçilerden Ahmet Gücin de, “Farklı ilçelerden ve illerden gönderilen çöp kamyonlarını engellemek için 5 gündür sokaklardayız. Grevi kırmak için bütün imkanlarını kullanıyorlar. Bir arkadaşımız dün zabıtalar tarafından darp edildi. Bugün İstoç’un ne kadar arabası varsa buraya geldi. Kepçesinden, kamyonuna kadar. 500’den fazla işçi dışarıdan getirildi. Bu yetmezmiş gibi Gülsuyu’dan getirilen torbacılar arkadaşlarımıza saldırdı” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ