Görevden alınan AKP'li Cahit Özkan, bunlarla hatırlanacak!

Birleşik Arap Emirlikleri’yle ilgili sözleri AKP’li Cahit Özkan’a pahalıya mal oldu. Tayyip Erdoğan’ın hışmına uğrayan Cahit Özkan, Grup Başkanvekilliği görevinden alındı.

Cahit Özkan’ın son MKYK toplantısında Erdoğan tarafından sert bir dille azarlandığı belirtiliyor. Söz konusu toplantı sonrası Özkan, AKP’de adet haline geldiği üzere ‘görevden affını’ istedi.
 
Cahit Özkan, görev süresi boyunca yaptığı skandal açıklamalarla hatırlanacak.

Tr724'ten İlker Doğan'ın haberine göre Geçtiğimiz aylarda TVNET’te katıldığı bir programda konuşan Özkan, akaryakıt fiyatlarında hükümetin bir dahli olmadığını anlatmıştı. Türkiye’de akaryakıt fiyatlarındaki verginin neredeyse sıfırlandığını savunan Özkan, “Avrupa’da 2.2-2.4 Euro arasında satılan akaryakıtı biz 1.2-1.3 Euro’ya vatandaşımıza veriyoruz.” demişti.

Cahit Özkan’ın akaryakıt fiyatlarının hükümet tarafından belirlenmediği açıklaması doğruydu… Ancak akaryakıtta verginin neredeyse sıfırlandığı kısmı yalan! Zira hali hazırda akaryakıttaki vergi oranı yüzde 29 civarında.

‘En ucuz benzinin Türkiye’de olduğu’ iddiası da manipülasyon. Bir Alman ya da İngiliz asgari ücretiyle otomobilinin deposunu 15-16 kez doldurabiliyor. Türkiye’de ise asgari ücretle ancak 5 depo benzin alabiliyorsunuz.

Cahit Özkan’ın ilk çarpıtması değildi bu…

SAHTE DİPLOMAYI SAVUNDU; ALNINDAN ÖPÜYORUM

Cahit Özkan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hamza Yerlikaya’nın sahte lise diploması kullandığının ortaya çıkması sonrası da garip açıklamalarda bulunmuştu. Özkan, “Gurur duyuyoruz. Ben, burada eski milletvekilimizin ve baş danışmanımızın alnından öpüyorum.” demişti. “Velev ki biri sahte.” diyerek rezaleti itiraf eden de Özkan’dı…

Cahit Özkan’ın, salgının yoğun olduğu dönemde partisinin büyük kongresinde yaşanan görüntülerle ilgili savunması da alay konusu olmuştu. Zira Özkan’a göre, ‘lebaleb’ dolu olan salon aslında boştu! Sorun kameranın çekim açısından kaynaklanıyordu. Özkan, “Yani ben orada yatay kamera çekiminin yanılttığını düşünüyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

ÇIPLAK ARAMAYA ‘BELGE’ İSTEMİŞTİ

Çıplak arama skandalında da tarihe geçecek açıklamalar yapmıştı Cahit Özkan. Çıplak arama iddialarını elinde hiç bir somut belge olmadan yalanlamış ve mağdurlardan kamerasız odalarda yapılan çıplak aramayı belgelendirmesini isteyebilmişti.

AKP Grup Başkanvekili’nin Japonya ve Türkiye ekonomisini kıyaslaması da sosyal medyada alay konusu olmuştu. Özkan, “Doların değeri ile ilgili Japonya bir mukayese yapıyor mu? ‘Nasıl başarısız bir ekonomiyiz’ diyerek kendi ekonomilerini değerlendiriyor mu?” demişti.

Japonya’da yıllık enflasyon yüzde 1’in bile altındaydı. Japonya’da kişi başına düşen milli gelir 40 bin dolar. Türkiye’nin 5 katı! Japonya’nın GSYH’sı 5 trilyon dolar! Dünyanın en büyük 3. ekonomisiydi; hala öyle!

‘HDP KAPANACAKTIR’ DEDİ, SONRA DÜZELTTİ!

“HDP hem siyasi olarak kapandıktan sonra hukuken de kapanacaktır. İnşallah milletimiz nezdinde HDP’yi kapatacağız. Milletimizin artık bu partiden ümidi kalmamıştır.” açıklamasının ardından gelen tepkiler üzerine çark eden de oydu. “Sandığa gömeceğiz.” demek istediğini anlatmıştı bir gün sonraki açıklamasında…

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, AKP’li milletvekillerine, Ordu’nun Ünye ilçesinde üzerine benzin dökerek intihar eden KHK’lı polis Ahmet Olgun’u hatırlatarak yüklendi geçtiğimiz hafta. AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, görüntülere ve resmi raporlara rağmen Olgun’un kendisini benzin dökerek yaktığına inanmadığını söyledi. Özkan, “Tümünü, tüm yalanlarını aynen iade ediyoruz, reddediyoruz, kabul etmiyoruz.” diyebilmişti.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ