Gizli tanığı Gökçek maaşa bağlamış Cumhuriyet reklamını yapmış

Ankara Belediyesi’nde işe uğramadan astronomik maaşa bağlanan Çetin Acar’ın gizli tanık da yapıldığı Cumhuriyet Gazetesi’ne uydurma haberler servislediği ortaya çıktı.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, işten çıkarttığı insanlara örnekler verirken ilginç bir bilgiyi paylaştı.  Yavaş, “İşten çıkarılanlardan biri kendisine F... uzmanı diye kart çıkartmış, bu nedenle işe gelmiyor” dedi.

Yavaş’ın “F... Uzmanı olarak kart çıkartmış” dediği kişinin Çetin Acar isimli kişi olduğu ortaya çıktı. Çıkardığı kart da medyaya yansıyan Çetin Acar’ın 4 yılda hiç işe gelmeden Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden 270 bin TL para aldığı ve sigortasının da yatırıldığı öğrenildi.


Çetin Acar, bunun karşılığında Hizmet Hareketi hakkında haber uydurmak ve TSK personeli aleyhine mahkemelerde gizli tanık olmak misyonunu üstlendi.

Acar’ın uydurduğu haberler arasında “F.. 3 bin kişilik fuhuş ordusu kurdu” haberi de var. Haberin Cumhuriyet Gazetesi ve Habertürk gibi gazetelerde genişçe yer verildiği görülüyor. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ