Gergerlioğlu: Kaçırılma olaylarında inanılmaz işler oluyor, polisin görevi yorum mu?

Şubat 2019'da kaçırılan altı kişinin bir gece ansızın Ankara Emniyeti'nde ortaya çıkmasının ardından yaşanan gelişmeler kafalarda soru işaretlerine yol açıyor.


Konuyu yakından takip eden HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla gelişmeleri duyururken Salı gününden beri kayıp olan Yusuf Bilge Tunç'un arabasının Ankara GIMAT'ta bulunduğunu yazdı.

“Polis 'arabayı bırakmış,kaçmıştır, burada kameraları izleyin, gelir' gibi bir cevapla olay yeri incelemeyi çağırmamış” diyen Gergerlioğlu, “İnanılmaz işler oluyor, polisin görevi yorum mu?” diye sorarak Emniyet’e olayı aydınlatması için çağrıda bulundu.


 

Öte yandan Şubat 2019'da kaçırılan altı kişinin bir gece ansızın Ankara Emniyeti'nde ortaya çıkmasının ardından, yeni bir kişinin daha kaçırıldığı ortaya çıktı.

Gergerlioğlu’nun aktardığına göre, Sanayi Bakanlığı'nda çalışırken Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen Yusuf Bilge Tunç, 6 Ağustos 2019 tarihinden bu yana kayıp. 

Daha çok siyah transporterlara bindirilerek evlerinin önünden, sokak ortasından ya da yolculuk sırasında kaçırılan kişilerin sayısı 29'a ulaştı.

Emniyet'te ortaya çıkan dört kişinin işkence gördüğü, konuşmaktan kaçındığı, uluslararası kurumlara yapılan kaçırılma başvurularının çekilmesi talebinde bulunmaları gibi belirtiler maruz kaldıkları kötü muameleyi işaret ederken, şubat ayında kaçırılan altı kişi arasında olan iki kişiden ise hala haber alınamıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ