Gergerlioğlu: Cezaevi, cenaze evi olmasın; desteklerinizi bekliyoruz!

Türkiye’deki koronavirüs salgını nedeniyle tedbir amacıyla tutuklu ve hükümlülerin infaz değişikliğiyle erken tahliyesine yönelik HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya üzerinden kampanya başlattı.
AKP iktidarının bu hafta içerisinde TBMM’ye getireceği ‘İnfaz Değişikliği’ yasasının siyasi tutuklu ve hükümlüleri de kapsaması amacıyla HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu öncülüğünde sosyal medya üzerinden kampanya başlatıldı.


Kampanyayı 25 Mart'ta başlatan Gergerlioğlu her gece farklı hashtag ile twitterda en çok konuşlanlar arasına giriyor. “SiyasiMahpusaDa Eşitİndirim” hashtagı ile başlayan Gergerlioğlu, “50.000 siyasi mahpus ve yüzbinlerce aileleri diken üstünde, bir haber bekliyor. Ayrımcılık olmaz, anayasaya da aykırıdır. Corona adlî, siyasi ayırmıyor, @adalet_bakanlik da ayırmamalı. Artık adil ve eşit düzeltme bekliyoruz” paylaşımında bulundu.

Gergerlioğlu, "Bu gece toplumun tüm kesimleri infazdaeşitlikistiyoruz diyor. Hak hukuk, adalet için hepimizin bu adil, eşit şemsiyenin altında toplanalım. Salı TBMM'de komisyonda görüşeden önce baskımız yoğunlaşmalı, geç kalmayın..! Ve kampanyayı imzalayınız."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ