Gergerlioğlu: Ağır engellinin damadı KHK'lı diye bakım parası verilmedi

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL'de çıkarılan KHK'ler mağdur etmeye devam ediyor. Binlerce kişiyi işsiz bırakan KHK'lilerin başka işlerde çalışmasına izin verilmiyor.
Son yerel seçimde KHK'lilerin neredeyse oy hakkı da elinden alınacaktı. AKP, YSK'ye İstanbul seçimi için yaptığı itirazda KHK'lilerin oy kullanmasını mazeret göstermişti.


KHK'lilerin aile yakınları da aynı benzer mağduriyetlere maruz kalıyor. HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, son yaşanan olayı sosyal medya hesabından paylaştı.

Gergerlioğlu, ağır engelli Aslı Kır'ın bakım yardımı talebinin damadının KHK'li olması gerekçesiyle reddedildiğini paylaştı:

"İşte OHAL döneminde hukuksuzluk, zalimlik, vicdansızlık boyle yapıldı. Ağır engellinin damadı KHKlı diye bakım parası verilmedi..! Bu suçlarını örtbas etmek için yargı zırhı yasa teklifi getiriyorlar Bunları unutturmayacağız, hukuk önünde hesap soracağız..!"

Gergerlioğlu'nun paylaştığı Kaymakamlık yazısında Aslı Kır'ın kızı Emine Özlü ile evli olan Ali Özlü'nün KHK ile kamu görevinden alındığı belirtiliyor ve bu gerekçeyle de Aslı Kır'ın talebiyle ilgili herhangi bir işlem yapılamadığı belirtiliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ