Gençlerden ‘Sosyal medyama dokunma’ kampanyası: ‘Sakin ol şampiyon’

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, sosyal medya düzenlemesine dair sözlerinin ardından, çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu sosyal medya kullanıcıları harekete geçti. Gençler 'sosyal medyama dokunma' kampanyası başlattı.
AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AKP Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında sosyal medya platformlarına yönelik sözleri, ‘sosyal medya kapanıyor mu?’ tartışmalarını başlattı.

DÜZENLEME ŞARTTIR

Erdoğan konuşmasında, Youtube, Twitter, Facebook gibi sosyal mecraları hedef alarak, “Yalanın iftiranın kişilik haklarına saldırının alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Türkiye’ye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu millete, ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz” dedi.


GENÇLERDEN TEPKİ

Erdoğan’ın sözleri, sosyal medyaya dair düzenlemenin Meclis yolunda olduğu yorumlarına neden oldu. Erdoğan’ın sözlerinin ardından çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu sosyal medya kullanıcıları da harekete geçti. Birbirinden eğlenceli ve esprili paylaşımla sosyal medyada ‘Sosyal Medyama Dokunma’ kampanyası başlattı.

 

 

 

 
İYİ PARTİ’DEN İLGİNÇ TEPKİ

En ilginç paylaşımlardan  biri de Meral Akşener’in Genel Başkanı olduğu İyi Parti’nin resmi sosyal medya hesabından geldi. İyi Parti’nin mesajında Erdoğan’ın konuşmasını dair haber alıntılanarak, ‘Sakin ol Şampiyon’ notu paylaşıldı.

 
Bir sosyal medya kullanıcısı, Erdoğan’ın ifadelerine atıfta bulunarak paylaşımında, ”Kuzey Kore’ye hep gitmek istemişimdir. Çok Şükür gerek kalmadı” ifadelerini kullandı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ