EYT’lilerden Erdoğan’a tepki: ‘Bizi görenlerle yola devam edeceğiz’

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Herkes vaktinde emekli olmalı, seçim kaybetsek de bu işte yokum” sözlerine sosyal medyadan yanıt verdi.


AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da katıldığı bir açılışta EYT’liler konusuna değinerek, “‘Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ tutturmuşlar EYT. Niçin erken emeklilik? Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman olsun. İskandinav ülkelerinin hepsi erken emeklilik sistemiyle battı. Herkes vaktinde emekli olmalı” açıklaması yapmıştı.

SON SÖZÜ EYT’Lİ SÖYLEYECEK


‘Son sözü EYT’li söyleyecek’ etiketine yapılan paylaşımlarla EYT’liler, Erdoğan’ın kendileri için sarf ettiği sözlere yanıt verdi. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak, Erdoğan’a “Anayasal hakkımızın iadesini istiyoruz” ifadeleriyle yanıt verdi.

EYT KAZANILMIŞ HAKTIR

“Son sözü EYT söyleyecek” etiketine paylaşımda bulunan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT-SYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, resmi Twitter hesabından “EYT; KAZANILMIŞ ANAYASAL HAKTIR.. ANAYASAL hakkımızın iadesini istiyoruz. Söylemler bizi davamızdan vazgeçiremez. Vazgeçmeyeceğiz…. #SonSözüEytSöyleyecek” ifadelerini kullandı. Ayrıca Özüpak, Anayurt gazetesine verdiği röportajda, EYT’liler ile ilgili ‘Bizi görenlerle yola edeceğiz’ açıklamasında bulundu.

   
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ