Ermenilerin 85. patriği ilk açıklamasında Erdoğan’a teşekkür etti

Türkiye Ermenileri’nin 85. Patriği 12 yıllık aranın ardından seçildi. Sahak Maşalyan, seçim sonuçlarının ardından yaptığı ilk açıklamada AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’la teşekkür etti.


Kumkapı Meryem Ana Patriklik Kilisesi’nde yapılan 85. İstanbul Ermeni Patriği seçiminde oyların 102’sini alan Episkopos Sahak Maşalyan, 85. İstanbul Ermeni Patrikliğine seçildi. Seçimin ardından Episkopos Sahak Maşalyan açıklama yaptı. Açıklamada, “Müteveffa Patrik Mesrop Mutafyan’ın trajik hastalığı nedeniyle on iki yılı aşkın bir süre Patriksiz idare edilen Ermeni toplumu nihayet demokratik seçimlerle, hakkın ve halkın onayıyla yeni Patriğini seçti.” denildi.

Açıklamanın sonunda Maşalyan’ın Erdoğan ve Soylu’ya teşekkür etmesi de dikkat çekti: “Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalmasını diler, bizlere bu seçim imkanını sağlayan devletimize ve hükümetimize Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şahsında sonsuz şükranlarımızı sunarız. Bu seçimlerin sağlıklı ve huzur içinde yapılabilmesi için hiçbir özeni esirgemeyen Sayın İçişlerimi Bakanımız Süleyman Soylu’ya ve İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya’ya özel teşekkürlerimizi sunuyoruz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ