Erdoğanlar, Kavakçılar’ı maaile Saray’a taşımış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kuala Lumpur’a büyükelçi olarak atadığı Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı’yı danışman yapması ile ilgili tartışmalar sürerken yeni bilgiler ortaya çıkıyor.
Merve Kavakçı’nın diğer kızı Fatima Abushanab’ın da Cumhurbaşkanlığı’nda “uluslararası ilişkiler uzmanı” olarak görev yaptığı iddia edildi. Merve Kavakçı’nın kız kardeşi Elif Kavakçı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a moda tasarımcılığı yapıyor.SARAY’DA ULUSLARARASI İLİŞKİLER UZMANI


Sözcü gazetesinin haberine göre, Merve Kavakçı 1988 yılında Ürdün asıllı ABD vatandaşı Ali Ahmad Abushanab ile evlendi. Bu evlilikten Fatima Gülham ve Mariam isminde iki kızı oldu. Kavakçı, Ali Ahmad Abushanab çifti 1993 yılında boşandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta başında Mariam Kavakçı’yı Cumhurbaşkanlığı danışmanlığına atadı. Mariam’ın kız kardeşi Fatima Gülham Abushanab’ın da cumhurbaşkanlığında uluslararası ilişkiler uzmanı olarak görevli olduğu ortaya çıktı.

BİRÇOK ETKİNLİKTE  ERDOĞAN’I TEMSİL ETTİ

Abushanab, Medeniyetler İttifakı 7. Küresel Forumu’na ‘Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’ adına uzman olarak katıldı. Abushanab, yabancı kanallara Türkiye adına bağlanarak, ‘Cumhurbaşkanlığı özel danışmanı’ sıfatıyla yorum da yaptı. Ayrıca, 2016’daki Y20 Zirvesinde Türkiye’yi temsil etti.
AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hak-İş Sendikası’nın ‘Yenilikçi Yöntemlerle Kadın Çalışanların Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi’nin toplantısına katılan Fatima Gülham Abushanab, ‘Cumhurbaşkanlığı danışmanı’ diye anons edildi. Yine Hak-İş’in internet sitesinde ‘Cumhurbaşkanlığı danışmanı’ olarak tanıtıldı.

KAVAKÇI AİLESİ ÜYELERİNİN GÖREVİ

– Merve Kavakçı: Kuala Lumpur Büyükelçisi

– Merve Kavakçı’nın kızı Mariam: Cumhurbaşkanlığı danışmanı

– Merve Kavakçı’nın diğer kızı Fatima Gülham: Cumhurbaşkanlığı uzmanı

– Merve Kavakçı’nın kız kardeşi Elif Kavakçı: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın moda tasarımcısı

– Merve Kavakçı’nın diğer kız kardeşi Ravza Kavakçı: AKP İstanbul Milletvekili
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ