Erdoğan’dan PKK’ya: “Lan bombaları atan sizsiniz terbiyesiz herifler”

Erdoğan, PKK ve YPG’li militanların Suriyeli Hristiyan bölgelerini bombalayarak, Türkiye’yi sivil ölümlerle suçlamaya çalışmasına ‘Lan bombaları atan sizsiniz terbiyesiz herifler’ sözleriyle tepki gösterdi


AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında, Suriye’nin kuzeyinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın gündeminde, harekatın başlamasından itibaren özellikle sosyal medya üzerinden sivillerin vurulduğuna dair yapılan paylaşımlar vardı.

AĞZINI BOZDU


PKK ve YPG militanlarının, Suriyeli Hristiyanların yaşadığı bir bölgeye önce roket atıp, Türkiye sivilleri bombalıyor diyerek ortalığı ayağa kaldırmaya çalıştığını söyleyen Erdoğan, “Lan bombayı atan sizsiniz. Füzeleri atan sizsiniz. Terbiyesiz herifler” ifadelerini kullandı.

Türk milletinin kadın ve çocuklara, masumlara el uzatmayacağın altını çizen Erdoğan konuşmasının devamında, “Çocuk katili sizsiniz. Kadınlara saldıran sizsiniz. Bizim kadına çocuğa asla elimiz kalkmaz. Ama inşallah bu yılanların başını en kısa sürede ezeceğiz. Suriyeli kardeşlerimizin huzuru için bunu yapacağız” diye konuştu.

 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ