Erdoğan’a göre sosyal medya milli güvenliğe tehdit

Sık sık sosyal medya karşıtı mesajlar veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu kez söz konusu mecraların devletlerin milli güvenliğini tehdit eder hale geldiğini iddia etti.


Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ev sahipliğinde, “Köklü Geçmiş, Güçlü Gelecek” temasıyla İstanbul’da bir otelde düzenlenen “Türk Konseyi Medya Forumu”na video mesaj gönderdi.

Erdoğan, savunma sanayi ve askeri konularda tamamen yabancılara bel bağlamadıklarını, iletişim meselesini de başkalarına havale edemeyeceklerini belirterek, “Oryantalist bakış açısıyla sürekli bizlere insan hakları, demokrasi ve özgürlük dersi verenlerin, vicdan ve meslek ahlakına güvenemeyiz” dedi.


‘MİLLİ GÜVENLİĞE TEHDİT’

Sık sık sosyal medya mecralarını hedef alarak “muzır” ilan eden Erdoğan, bir kez daha sözü bu konuya getirerek, “Günümüzde sosyal medyanın da yaygınlaşmasıyla birlikte tüm insanlıkla beraber biz de sık sık dezenformasyon kampanyalarına maruz kalıyoruz. Yalan ve çarpıtılmış haberler sebebiyle dünyada milyonlarca savunmasız insanın hayatı kararmakta, ciddi travmalar ve dramlar yaşanmaktadır. Hiçbir denetimin veya otokontrolün olmadığı sosyal medya mecraları, bugün hem demokrasiyi hem toplumsal barışı hem de devletlerin milli güvenliğini tehdit eder konuma gelmiştir” ifadelerini kullandı.

‘MEDYA VE İLETİŞİM KONUSUNDA KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESMELİYİZ’

İletişim konusunu savunma sanayi ve askeri konularla karşılaştıran Erdoğan, “Nasıl savunma sanayi ve askeri konularda tamamen yabancılara bel bağlamıyorsak, iletişim meselesini de başkalarına havale edemeyiz. Diğer stratejik meselelerde olduğu gibi medya ve iletişim konusunda da kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ