Erdoğan: Seçim döneminde yaşanan tartışmalar artık sona ermiştir

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen'in düzenlediği konferansa katıldı.

Burada memurla seslene Erdoğan, partisinin kazanamadığı belediyelerde çalışanlara "Seni makamından mı alacak? Seni memurluktan mı atacak? Atamaz. 657 denen bu yasa sizi koruma altına almıştır" diyerek seslendi. 

"Seçimlerden sonra bazı belediyelerdeki gelişmelerden rahatsızlık duyma gibi ya da o bulundukları yerde mücadelelerini kararlı bir şekilde sürdüremeyenler sebebiyle Memur-Sen camiasının rahatsızlık duymaması gerekir" diyen Erdoğan, şöyle devam etti:


"İnsanoğlu hem cahildir hem zalimdir. Bir yere kadar menfaatleriyle beraber hep yürür. Memur-Sen camiasının seçimler sebebiyle ortaya çıkan tabloda bulundukları yerlerde dimdik duracaklarına inanıyorum. Ha ne yapacak? Seni makamından mı alacak? Seni memurluktan mı atacak? Atamaz. 657 denen bu yasa sizi koruma altına almıştır. Bu ülkede bir hükümet var. Biz hiçbir zaman yapılacak bu zulümlere seyirci olmayız. Onun için de bütün yargı ve yürütme mekanizmalarını her halükarda başta Memur Sen olmak üzere yürütmek zorundayız. Ben yürütmenin başıyım. Yasamanın başı ise şu anda yine genel başkanı olduğum partimin bir mensubu. Bir zulüm varsa bunun karşısında duracağız. Hadi bakalım sendikanı değiştir diyenlere karşı Memur-Sen’liler yerini korumalıdır."

Gündeminde ekonomik kriz de vardı. Ancak Erdoğan Türkiye'nin ekonomik krizde olduğunu kabul etmedi, Batı dünyasında Türkiye ekonomisiyle ilgili yazılanları eleştirdi. Erdoğan, "Şu anda ülkemdeki ekonomik durumla ilgili batı dünyasının belli kesimleri ekonomimizi çökmüş gibi gösterme gayretinde" dedi. 
 
Batı medyasının yayınlarına tepki gösteren Erdoğan, şöyle dedi: 

 "New York Times böyle yazmış. Sen ne yazarsan yaz. Türkiye'nin gücünü kabul edecekler. Her zaman bu başlıkları attılar. Bunlar yeri gelir madalya verir, yeri gelir bu tür başlıklar atarlar. Türkiye güçlenerek yoluna devam etmektedir. Ey Financial Times, 4 milyon mülteciye ev sahipliği yapan Türkiye'yi sen tanıdın mı? Senin ülkende ne kadar mülteci var? Her ne kadar ana muhalefet partisinin bir belediye başkanı onlara bir tas çorba vermeyiz dese de biz onlara bakmaya devam edeceğiz." 

31 Mart seçimlerine de değinen Erdoğan, "Elbette bir takım tartışmalar olmuştur ama bu durum demokrasimizin başarıyla işlediğini göstermeye engel değildir. Seçim döneminde yaşanan tartışmalar artık sona ermiştir. Milletimiz bu dönemi geride bırakmıştır. Yüksek Seçim Kurulu son noktayı koyduğu zaman mesele bitmiştir" dedi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ