Erdoğan 'S-400 işi tamam' dedi: Bundan sonra ne olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında ABD ile S-400 ve F-35 gerilimine değindi.S-400 savunma sistemleri konusunda "Biz bu işi bitirdik." açıklamasını yapan Erdoğan, Rusya'dan teslimatın gelecek ay gerçekleşeceğini söyledi: "Biz yaptığımıza eminiz ve emin olarak yolumuza devam ediyoruz."


Ahval editörleri Ergun Babahan ve İlhan Tanır Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''S-400 alınmıştır'' açıklamasını değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye S400 savunma sistemlerini alacaktır demiyorum, almıştır. Biz bu işi bitirdik." diyerek, "Uygun fiyatla olmanın yanında ortak üretime de geçebilme sözünü alarak sözleşmemizi imzaladık. İnşallah kısa zamanda da geliyor." diye konuştu.

Washington'un F-35 pilotları eğitimini sonlandıracağına dair mektubunun ardından bu konuda da konuşan Erdoğan, Türkiye'nin F-35'lerin sadece müşterisi değil, aynı zamanda üretim ortağı olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump ile Japonya'da bir araya geleceklerini hatırlatan cumhurbaşkanı, burada F-35 projesiyle ilgili konuşacaklarını belirtti.

Erdoğan, "Hepsi de gayet açık olan bu mesajların, muhataplarımız tarafından doğru bir şekilde anlaşılacağını ümit ediyorum" dedi.

Kaynak: Ahval 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ