Erdoğan helyum bombasını PATLATTI!

Erdoğan 15 Temmuz'la ilgili bir yalan daha atmaya çalışırken fena yakalandı. Sosyal medyanın dilinden kurtulamadı.

AKP genel başkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe tiyatrosunun boyası tutuklu askerlerin mahkeme ifadeleriyle bir bir dökülürken panikle 15 Temmuz yalanlarını sürdürüyor.

Daha önce Türk basınına "Eniştemden öğrendim" dedikten sonra yabancı basına "16 sularında haber verildi" gibi yalanlar atan Erdoğan bu kez kendisini de aştı.


YENİ BİR BOMBA TÜRÜ İCAT ETTİ, CEMAATİ SUÇLADI
Erdoğan, Emniyet Özel HArekeat Daire başkanlığında katıldığı iftar programında 15 Temmuz'la ilgili şu ana kadar gün yüzüne çıkmamış bir olayı anlattı, dünya tariinde bir ilki haykırdı:

"15 Temmuz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bulunduğumuz bu yer gazi bir mekandır. F....'cü hainlerin buraya attıkları 650 kiloluk helyum bombası PKK operasyonlarında dahi kullanılmayan, tahrip gücü o derece yüksek bir bomba."

Erdoğan özetle, 15 Temmuz gecesi Emniyet Özel Harekata 650 kiloluk "helyum bombası" atıldığını söylemiş oldu. Ancak dünyada henüz helyum bombası diye bir bomba türü icat edilmedi. Helyum gazı, soluduğunda insanın sesini incelten özelliğiyle bazı eğlence programlarında kullanılmıştı. Ama Erdoğan, dünya üzerinde olmayan bir bombadan emniyet binası üzerine 650 kilogram kadar atıldığı konusunda oldukça net bir açıklama yaptı. Tabi bu açıklamanın duyulmasıyla Erdoğan'ın sosyal medyanın diline düşmesi bir oldu...
SOSYAL MEDYA YIKILDI
İşte Erdoğan'ın helyum bombası icadına ilk tepkiler: 


Sosyal medya kullanıcıları helyum bombasını Erdoğan'ın seçim mitinglerinde sesinin kısılmasıyla özdeşleştirdi ve "Cemaat daha önce de Van'da Erdoğan'a helyum bombası atmıştı" yorumunda bulundu. 

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ