Erdoğan: Adalet Bakanlığı af konusunda çalışıyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanlığının af konusunda çalıştığını belirtti. İstanbul seçimlerinin ardından Meclis’te görüşüleceğini dile getirdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, af kapsamınının teferruatlarına hakim olmadığını vurgulayarak, “Herkesi serbest bırakmak gibi bir şey olamaz.” demekle yetindi.

KONUYU BİLMEDEN AYAK ÜSTÜ CEVAP VEREMEM

Erdoğan, İBB başkan adayı Binali Yıldırım ile birlikte, Esenler Dörtyol Meydanı’nda her Kadir Gecesi geleneksel olarak düzenlenen “10 bin hatim 100 bin dua” programına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşması sırasında, kalabalıktan af taleplerinin dile getirilmesi üzerine, “Değerli kardeşlerim; konuyu bilmeden, konunun teferruatına hakim olmadan sizlere ayak üstü vereceğim cevap aldatıcı olur. Ben sizleri aldatamam. Ancak şu anda Adalet Bakanlığımızın bu konularla ilgili bir çalışması var” diye konuştu.


HERKESİ BIRAKMAK SÖZKONUSU OLMAZ

Erdoğan af çağrısını yapan kişilere dönerek şunları dile getirdi: “Temenni ederim ki bu çalışmada sizlerin yakınları da bunun içine dahil olur. Çünkü kusura bakmayın, herkesi serbest bırakmak gibi bir şey olmaz. Bırakılması gerekenler noktasında Adalet Bakanlığımızın çalışması var. İnşallah bu çalışma neticesinde bırakılabilecek olanları, dediğim gibi inşallah seçimlerden sonra Meclis açıldığında tekrar oralarda bunlar görüşülecek.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ