Ensar Vakfı: 8 milyon dolara Manhattan’da yurt yaptık!

Başkentgaz’ın Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na yaptığı 7 milyon 925 bin dolarlık bağış kamuoyunun gündemine oturdu. Konuyla ilgili bir açıklama da Ensar Vakfı’ndan geldi.

Genel Müdür Hüseyin Kader imzası ile yayınlanan yazılı mesajda, Kızılay’dan gelen bağışın ABD’de yurt yapılması için TÜRKEN Vakfı’na bağışlandığı ifade edildi. O parayla ‘f...yle’ mücadele için Manhattan’da yurt yapılmış!

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Ensar Vakfı, TÜRGEV ile birlikte 2014 yılında Amerika’da “Turken Foundation” adıyla bir vakfın kuruluşuna öncülük etmiştir. Milletimizin ve devletimizin F... ile mücadelesine her alanda katkı sunmayı sivil toplum sorumluluğu olarak gören Vakfımız; hem yurt içinde hem de yurt dışında F... unsurlarının bu milletin evlatlarına musallat olmaması için bütün gayretiyle çalışmaktadır. Bu amaçla Türkiye’den Amerika’ya eğitim-araştırma için giden gençlerimizin F... kıskacından uzak bir şekilde güven içerisinde barınabileceği bir yurt projesi TÜRKEN Vakfı tarafından hayata geçirilmiştir. New York Manhattan’da merkezi bir konumda bir arsa satın alınmış ve bu arsada TÜRKEN Vakfı Yurdu inşaatı başlatılmıştır. 21 katlı olarak planlanan yurdun önümüzdeki iki yıl içerisinde tamamlanması hedeflenmekte olup şimdiye kadar 12 katı inşaa edilmiştir.”


Açıklamanın devamında, Ensar Vakfı’nın faaliyetlerinin ve mali yapısının resmi kurumlarca denetlendiği ileri sürüldü. Vakfın şeffaf olduğu, hiç bir gizli ajandasının olmadığı iddia edildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ