Enkaz altından kurtarma görevlisi ile konuşan Azize kurtarıldı

AFAD görevlisi ile sıkıştığı enkaz altından telefon görüşmesi yapan Azize isimli depremzede göçükten sağ kurtarıldı. Azize, göçük altında 17 saat kaldı.


Elazığ’ı vuran 6.6’lık depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sürüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 22 kişinin öldüğünü açıkladı. Şimdiye kadar enkaz altında kalan 40 kişi kurtarıldı. En son AFAD personelinin enkaz altındayken telefonla konuştuğu Azize adlı vatandaş yıkıntılar arasından çıkarıldı.

KALAY APARTMANI ENKAZINDAYDI


Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri, Elazığ’da merkeze bağlı Mustafapaşa Mahallesi’nde bulunan Kalay Apartmanı’nda enkaz altına kalan Azize adlı bir kadınla telefon teması kurdu.

YANINDA BULUNANLARA SESLENMESİ İSTENDİ

Telefon görüşmesi sırasında AFAD görevlisi, Azize’den yanında bulunanlara seslenmesini istedi. DHA tarafından görüntülenen o anlarda arama kurtarma ekibi görevlisi, Azize’ye şöyle sesleniyor, “Hiç kimse susmasın aşağıda. Aşağıdaki herkesin annesi sensin. Tek iletişim kurduğumuz kişi sensin. Senden tek istediğim şey o teyzeye seslen. Onu konuşturmaya çalış.”

17 SAAT SONRA KURTARILDI

Azize, depremden 17 saat sonra, AFAD personeliyle telefonda yaptığı konuşmadan kısa bir süre sonra kurtarıldı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ