Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya görevden alındı, yerine Şırnak Valisi atandı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya’yı görevden alarak yerine Şırnak Valisi Mehmet Aktaş’ı atadı. Uzunkaya, İçişleri Bakanlığı emrinde Bakanlık Müşavirliği’nde görevlendirildi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararına göre, Şırnak Valiliği’ne de Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Bayburt Valiliği’ne ise Hakkâri Vali Yardımcısı Cüneyt Epcim atandı.Celal Uzunkaya

Görevden alınan Celal Uzunkaya yine Erdoğan tarafından Temmuz 2018’de Emniyet Genel Müdürlüğü’ne atanmıştı.

Uzunkaya, 2009 yılında Emniyet Genel Müdür Yardımcısı iken görevden uzaklaştırılmış ve 4 yıla kadar hapis talebiyle yargılanmıştı. 4 yıl süren yargılamanın ardından beraat etmiş ve 2014’te İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne getirilmişti.

Mehmet Aktaş kimdir?

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Aksaray-Gülağaç, Malatya-Kuluncak, Muş-Hasköy, Düzce-Cumayeri ve Rize-Çayeli ilçelerinde kaymakamlık görevinde bulundu.

2010-2014 yılları arasında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nde sırasıyla Şube Müdürü, Daire Başkanı olarak görev yaptı. Daha sonra İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı görevine getirildi.

2016 yılında Karabük Valiliği’ne ardından da 2017 yılında Şırnak Valiliği’ne atandı. Evli ve 3 çocuk babası.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ