Elektrik borcundan dolayı köylülerin suyunu kesen DSİ müdürü görevden alındı

Elazığ’ın Kuzova bölgesindeki 6 köyde şekerpancarı ve sebze ekimi yapan yüzlerce çiftçinin sulama sularını kesen DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar görevden alındı.

Elazığ merkeze bağlı Koruk, Pirinçci, Muratcık, Fatmalı, Dallıca ve Dabük köylerine DSİ Elazığ 9. Bölge Müdürlüğü tarafından Keban Baraj gölü üzerinden sağlanan sulama suyunun 1 haftalık elektrik borcu 980 bin TL köylülerden tahsil edilmek istendi.

Halk TV’nin aktardığına göre, köylüler bu duruma tepki göstererek, “Yakın zamana kadar elektrik faturasının yüzde onluk kısmı köylülerden tahsil ediliyordu, şimdi yeni bir uygulamaya geçildi ve elektrik faturasının tamamı köylülerden tahsil edilmek isteniyor. Bu durumu kabul etmiyoruz” diyerek yaklaşık 50 traktör ile DSİ 9. Bölge Müdürlüğüne gitmek istedi. Ancak jandarma ve polis, köylülerin bu eylemine izin vermeyerek engel oldu. Jandarma ve polis, köylülerin oluşturacağı bir heyetin vali yardımcısı ve DSİ 9. Bölge Müdürü ile görüşebileceğini belirterek izin verdi.


Köylülerin sulama suyunu keserek gündeme gelen DSİ Elazığ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar görevden alınarak DSİ Genel Müdürlüğü emrine atanırken, yerine Bursa DSİ 1. Bölge Müdürü yardımcısı Kenan Akyürek atandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ