​Ekrem İmamoğlu 'VIP skandalı'ndan ifadeye çağrılacak

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için seçilmiş ama mazbatası elinden alan Ekrem İmamoğlu, bayram ziyaretleri kapsamında geçen hafta Karadeniz'deydi. Gittiği her yerde bir lider gibi karşılandı, ilgi oldukça yoğundu.


Ekrem İmamoğlu ailesiyle Ordu Havalimanı'ndan dönmek isterken, VIP salonuna alınmamıştı. VIP skandalının ortaya çıkan görüntülerine göre de, Ordu Valiliği'nin iddiasının aksine İmamoğlu'nun olayları büyümeden sakinleştirici tavrı ile yatıştırdığı görülmüştü. 

Ordu Valisi Seddar Yavuz ise, İmamoğlu ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un kendisine ve görevli polis memurlarına hakaret ettiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. O suç duyurusunda yeni bir gelişme yaşandı. 


T24'te yer alan habere göre, başlatılan soruşturmada, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un Ordu- Giresun Havalimanı VIP salonundaki görüntüleri incelemeye alındı.

Savcılığın İmamoğlu ve Torun'u ifadeye çağıracağı, havalimanı görevlilerini de tanık olarak dinleyeceği öğrenildi.

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında, havalimanı güvenlik kameralarının kayıtları, cep telefonu kamera kayıtları ile basına yansıyan görüntüler incelenmeye alındı. Soruşturma kapsamında İmamoğlu ile Torun'un ifadeye çağrılacağı belirtilirken, havalimanı görevlilerinin de tanık olarak dinlenecekleri öğrenildi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ