Ekranda ilk tartışma: Oylar çalındı mı?

Seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile AKP adayı Binali Yıldırım'ın çıktığı canlı yayında ilk tartışma 'Oylar çalındı mı?' sorusunda çıktı.
AKP adayı Binali Yıldırım 'Oylar Çalındı mı?' sorusuna şu yanıtı verdi: "Evet oylar çalındı. Oyları kimin çaldığını bulacak olan YSK’dır. Çalmanın ne anlama geldiğini söyleyeyim. Biri cüzdanınızı çalınca polise gidersiniz ve cüzdanım çalındı dersiniz, cüzdanım yer değiştirdi demezsiniz. Eğer benim oylarım CHP adayına yazılırsa oylarım çalındı dersiniz."

EKREM İMAMOĞLU: BUNA KİMSE İNANMAZ

Aynı soruya İstanbul'un seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu ise şu yanıtı verdi: "Dört zarf, dört oy var. Dört oydan oyları çıkartıyoruz, muhtarlık seçiminde bir sorun yok, ilçe belediyesi meclis üyesi ve ilçe belediye başkanlığında bir şaibe yok. Şaibe bir tek İBB Başkanlığı’na vuruyor. Senin 20 liranın 5 lirası sahte diyorsun vatandaşa, kimse buna inanmaz. Anamızın ak sütü gibi bu seçim tertemizdir. Çaldılar lafının içinde iftira var. Sandıkta görev alan Ak Partili arkadaşlarımıza mı diğer parti üyelerine mi bunu söylüyorsunuz? YSK’nın gerekçesinde de bu yok."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ