Dolandırıcılık suçundan yakalanan eski Bakırköy Savcısı, tutuklandı!

Bakırköy Adliyesi’nde görevliyken sanık ve yakınlarına “tahliye veya beraat” meslektaşlarını da ucuz araba ve arsa vaadiyle dolandıran eski Cumhuriyet Savcısı Tamer Can, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda görevli bir savcı, Bakır Adliyesi’ndeki görev yapan Savcı Tamer Can’a ucuz arsa vaadi karşılığında 500 bin lirasını kaptırınca suç duyurusunda bulundu. Olayın ardından Savcı Tamer Can, görevinden istifa etti. Eski Savcı Can’ın, aynı yöntemle diğer meslektaşlarını da dolandırdığı öğrenildi.


Eski Savcı Can’ın Bakırköy Adliyesi’ndeki görevi sırasında cinsel suçlarla ilgili dosyalarda sanık ve sanık yakınlarını “beraat” vaadinde bulunarak para topladığı da ortaya çıktı. Hakkındaki iddiaların ortaya çıkması ve soruşturma başlatılması üzerine ortadan kaybolan eski Savcı Can, Beyoğlu’nda bir apart otelde yakalandı.

Eski savcı Tamer C., emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. Şüpheli Tamer C., savcılık sorgusunun ardından “Nitelikli dolandırıcılık” suçundan tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Tamer C. “Nitelikli dolandırıcılık” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ucuza araba ve arsa vaadinda bulunan Tamer C.’nin kimi iddialara göre 6 milyon, kimi iddialara göre ise 12 milyona yakın para topladığı ileri sürülüyordu. Savcının parayı nasıl topladığı tam olarak öğrenilmezken bir savcıdan 500 bin TL, iki zabıt kâtibinden 250 bin TL, adliye dışındaki iki kişiden 100 bin Euro ve 540 TL para aldığı belirtilmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ